ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ün 76. Ölüm Yıl Dönümü Anma Programı

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Atatürk´ün ebediyete intikalinin 76. yılı Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasının ardından  saat 09:05´te saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. 
10 Kasım Atatürk´ün 76. Ölüm Yıl Dönümü Anma Programı

Törene Ünye Kaymakamı Sayın Mustafa DEMİR, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Resmi Kurum Daire Amirleri, Gaziler, Öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Atatürk´ü anma programı Ünye Kültür Sarayında Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programla devam etti.  

Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemine binaen Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Zübeyde Çakmak´ın konuşması ile devam etti. 

Mustafa Kemal ATATÜRK´ün hayatını anlatan sinevizyon gösterisi ve şirrler okundu. Atatürk´ün sevdiği şarkılar sunuldu. Zeybek Gösterisinin ardından kapanış konuşması ile programa son verildi. 

 

 

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.