ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

2018–2019 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini 81 okulumuzda 1710 öğretmenimizin rehberliğinde, eğitimlerini sürdüren 24835 öğrencimizin karne sevinci ile tamamlıyoruz.

Anasınıflarında 2339 1. Sınıflarda ise 1801 öğrencimiz bu dönem ilk kez karne alma sevinci yaşamıştır.         

Sevgili Öğrenciler,

Karne alan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Karne notunuz ne olursa olsun umutlarınızı cesaretlerinizi inançlarınızı yitirmeyip hep diri tutmanızı her zaman her yerde başarılı olmak için buna inanmanız ve çalışmanız gereklidir. Bizler, anne babalarınız hepimiz sizlere destek olmak için mutlu bir eğitim ortamında başarılı olmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Tatilinizi kitap okuyarak kültür sanat ve spor aktivitelerinde bulunarak değerlendirin.

 Saygıdeğer Velilerimiz,

            Dünyadaki en önemli varlığımız, geleceğimiz ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın okuldaki gelişim sürecinin değerlendirildiği ve çocuklarımız için adeta bir bayram gününe dönüşen karne günlerinde çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız.

Çocuğunuzun başarısı sizi ne kadar mutlu ediyorsa, başarısızlığında da ne kadar sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu lütfen unutmayınız. Bu gün, çocuklarınız için ne kadar önemli ise sizin içinde o kadar önemli bir gündür.

Beklemediğiniz bir karne ile karşılaştığınızda, üzülmek, olumsuz tepkiler vererek karşınızdakini kırmak ya da kızmak gibi olumsuz yaklaşımlarda bulunmak yerine, kendinizin ve çocuğunuzun duygusal yoğunluğunun geçeceği bir süreyi kollamayı tercih edin lütfen. Hem sizin, hem de çocuğunuzun psikolojisinin ve sağlığının bozulmasına asla izin vermeyiniz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Gönül verdiğiniz mesleğinizde öğrencilerimize emek verdiniz. Öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüp aile sıcaklığı ve özveri ile görevlerinizi yerine getirdiniz. Çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, birinci dönem boyunca yapmış olduğunuz özverili çalışmalar ve göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçe genelinde bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında büyük desteği olan başta Sayın Kaymakamımıza, yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Özgür TOKGÖZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.