ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

          23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ünye Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde Saygı Duruşu ile başlayıp Atatürk Parkı´ndaki bazı okullarımızın Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan stantların açılışı ve ziyaretleri ile son buldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

             23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı  Ünye  Atatürk Anıtı Önünde  Saat 9:30’da Çelenk Sunma Töreni  ile başladı.

  Program, Ünye Kaymakamımız Sayın Mustafa DEMİR, Garnizon Komutanı J.Yzb. Gökhan COŞKUN, Ünye Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM ile bazı Kurum ve Daire Amirlerimizin katılımıyla gerçekleşti. 

 Programda İlçe Milli Eğitim müdürümüz Sayın Musa ERDEM, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Konuşmasında İlçe Milli eğitim Müdürümüz;

 “Egemenliğin, eşitliğin, katılımcılığın, adaletin ve bağımsızlığın kaynağı olan Milli egemenlik kavramını milletçe iyi anlamamız ve benimsememiz gerekmektedir. Çünkü milli egemenlik ile demokrasi iç içedir ve ancak milletin kararıyla mümkündür. Milli iradenin temsil yeri Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Yüce Meclis vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün güvencesidir.

 Sevgili çocuklar,

Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün Dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Böyle büyük bir zafer, niçin çocuklara armağan edilmiştir? Çünkü her insan çocuk olarak dünyaya gelmiştir ve dünyayı o gözlerle tanımıştır. Malazgirt’te Bizans’ı bozguna uğratarak İslam Türk tarihinin akışını değiştiren Büyük Sultan Alparslan da bir zamanlar çocuktu. Osmanlı Devleti’nin kurucusu büyük devlet adamı Osman Gazi’de bir zamanlar çocuktu. Çağ açıp çağ kapayan, hiçbir milletin başarılı olup ele geçiremediği Konstantin’i İstanbul yapan, Fatih Sultan Mehmet te bir zamanlar çocuktu. Bu vatanın önderi büyük devlet adamı Atatürk te bir zamanlar çocuktu.

 Sevgili Öğrenciler;

Bizler de devraldığımız bu mirası koruyup geliştirmenin sizlere daha güzel bir dünya, daha aydınlık bir gelecek oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Yüzünüz her zaman geleceğe, değişime, yeniliğe doğru olsun, Ama attığınız her adımda, bu toprağın insanlarının bağımsızlıkları için, gözlerini hiç kırpmadan ölüme gittiğini ve her karışı şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda birlik, barış ve kardeşlik içinde çalışmak olduğunu unutmayınız.

 Gazi M. Kemal Atatürk’ün sizlere olan anlamlı, düşündürücü ve yol gösterici şu sözlerini hiç unutmayınız; “Küçük hanımlar. Küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”” dedi.

 Son olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tüm katılımcıların bayramını kutlayarak konuşmasını bitirdi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından, Şehit Cemal Mutlu İlkokulu Folklor Gösterisi, Bayramca Anaokulu  “Dünya Çocukları”, Puset Polvan Ortaokulu Halkoyunları ve Kolbastı gösterisi, Fatih Meydan Ortaokulu Jimnastik Gösterisi ve “Ünye’nin Dünkü Çocukları” ekibinin hazırlamış olduğu; mendil kapmaca, yumurta ve çuval yarışı vb. eski oyun gösterileri sergileyerek izleyicilere coşkulu amlar yaşattı.

 Ünye Cumhuriyet Meydanındaki gösterilerin ardından, Atatürk Parkında bazı okullarımızın Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan stantların açılışı, Ünye Kaymakamımız Sayın Mustafa DEMİR ve diğer katılımcıların katılımıyla yapıldı.

 Yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programında görev alan, tüm emeği geçenler ile soğuk ve yağışlı havaya rağmen programa katılım gösteren Ünye halkımıza teşekkür ederiz.

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.