ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

        Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. Yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nı kutlamanın gururu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

        23 Nisan 1920 günü, Türk milletinin kendi kaderini kendi eline aldığı, imanı tam, kahraman bir ulusun şaha kalktığı, haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği, birlik ve beraberliğin bayraklaştığı gündür. Buhranlı günlerde bağımsızlık sevdasıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak ülkemizin ve milletimizin ufkunu aydınlatmış; milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesine ve bugünlere ulaşmamıza vesile olmuştur. 

        Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel günde, daha yaşanabilir,  daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum. Çocuklarımızın, gözlerindeki ışık,  onların bitmeyen umutları ve hayalleri bizlere güç verecektir. Hedefimiz, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünyada yaşamalarını sağlamak ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara destek olmaktır.

Sevgili Öğrenciler;

         Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün Dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.Bu bayramın sizlere armağan edilmesi, sizlere ne kadar çok değer verildiğinin ve güvenildiğinin en güzel işaretidir. Sizlerin de bu güvene layık olmak için var gücünüzle çalışacağınızdan şüphemiz yoktur.

        Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Özgür TOKGÖZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.