ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı Ünye Atatürk Anıtı Önünde Saat 9.30’da Çelenk Sunma Töreni ile başladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Program, Ünye Kaymakamı Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet ÇAMYAR, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet KOÇDEMİR, Emniyet Müdürü Ömer AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM, Daire Amirleri, öğretmenler, öğrencilerin ve vatandaşlar katılımıyla gerçekleşti.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM´in günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM açılış konuşmasında;

“Sayın Kaymakamım, Değerli Protokol Üyeleri, Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Ünyeliler! 

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. Yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. 

  23 Nisan aynı zamanda milli iradenin tecelli ettiği,  demokrasiye geçişimizin de başlangıcıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi geleceğimizin büyük bir teminatıdır. Bu güvencenin temel kaynağı da çocuklarımızdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milletin geleceğinin teminatını yeni nesillerde gördüğü için “Türkiye‘yi çocuklar yaşatacak, çocuklar geliştirecektir. 23 Nisan onların bayramı olsun; adı çocuk bayramı olsun.” Diyerek bu günü çocuklara armağan etmiştir. 

            Sevgili Çocuklar,

Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün Dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

 Unutmayın! Bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanırsanız aydınlık yarınlar sizlerin olacaktır. 

Bizler, ihtiyarlığımızdan önce gençliğimizin, hastalanmadan önce sıhhatimizin, fakirliğimizden önce zenginliğimizin, meşgul zamanlardan önce boş vaktimizin, ölümden önce hayatımızın kıymetini nasıl bilmemiz gerekiyorsa, esaretten önce de bağımsızlığımızın kıymetini bilelim. Bir ve beraber olalım. Ülkemiz için çok çalışalım ve ülkemizi muasır medeniyetlerin üstüne çıkaralım. Birbirimizle uğraşmak yerine, bir ve beraberce, ekonomisini düzeltmiş, milli savunma sanayisini kurmuş, çağı yakalamış, büyük, güçlü, kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye oluşturmak için el ele vererek hep birlikte çalışalım. 

            Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Anne ve Babalar;

 Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Ne çocuklarımızın ne de Milli egemenliğin hiçbir gerekçe ile ihmal edilmesi düşünülemez. Tam bağımsız ve milli bir devlet olarak ilerleme ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma yolundaki başarımız: Çocuklarımızı Milli, manevi,  insani ve kültürel değerlerimize bağlı; Sevgiyi, hoşgörüyü, dostluğu, yardımlaşmayı, çevreyi korumayı, iyiliği ve güzelliği onların minicik kalplerine işlemeliyiz. 

Sayın Kaymakamım, Değerli Misafirler,

 Biz eğitimciler olarak, milletimizin bize emanet ettiği çocuklarımızı cumhuriyetimizin ve milletimizin temel değerlerine bağlı, sahip olduğu donanımla Ülkemizde ve Dünyada iz bırakabilecek nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olacağız. İlçemiz, bu ideale ulaşabilecek kapasitede olduğunu ifade etmek isterim. Bu hedefler doğrultusunda bizlere desteğini esirgemeyen siz Değerli Ünyelilere şükranlarımı sunarken; Gösteri yapacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diler; onları hazırlayan öğretmenlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.

 Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken; Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun. Saygılarımla!” dediler. 

            Yapılan törenin ardından 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında İlkokul Öğrencileri arası 23 Nisan Konulu Resim, Ortaokul öğrencileri arası 23 Nisan konulu Şiir Yarışması, İlkokul Öğrencileri arası Futbol Turnuvası ve Çangal Mizah Dergisi’nin Türkiye çapında ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlediği karikatür yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  

İlkokul Öğrencileri arasında yapılan 23 Nisan Konulu Resim Yarışmasında İnönü İlkokulu öğrencisi İpek SÖNMEZ birinci, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu Öğrencisi Şüra YÜRÜK ikinci, Yunus Emre İlkokulu öğrencisi Bengüsu KORKMAZ üçüncü olmuştur.

Ortaokul öğrencileri arasında yapılan 23 Nisan konulu Şiir Yarışmasında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğrencisi Dilek AK birinci, Fevzi Çakmak Ortaokulu Öğrencisi Enes Buğra ODABAŞI ikinci ve Ünye İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ebrar KILIÇARSLAN üçüncü olmuşlardır.

İlkokul öğrencileri arasında 23 Nisan Futbol Turnuvası düzenlenmiş olup, bu turnuva sonucunda Anafarta İlkokulu Futbol Takımı birinci, Kaledere İlkokulu ikinci, Atatürk İlkokulu üçüncü, Yunus Emre İlkokulu dördüncü olmuşlardır.

Ayrıca, Çangal Mizah Dergisi’nin Türkiye çapında ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlediği karikatür yarışmasında Ünye Meçhul Asker Ortaokulu Öğrencisi Sılanur YILMAZ üçüncü olmuştur. Ünye Şehit Cemal Mutlu İlkokulu Öğrencisi Şura UMTİ ise Mansiyon ödülüne layık görülmüştür. 

Öğrencilerimizi tebrik eder, emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkürlerimizi sunarız.

 

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra program sona erdi. 

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

                                            24-04-2017

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.