ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anafarta Öğrencilerine Trafik Bilinci Eğitimi Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu tarafından yürütülen “Trafik Bilinci Kazandırılması” çalışması kapsamında ilçemizde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine eğitimler verildi.
Anafarta Öğrencilerine Trafik Bilinci Eğitimi Verildi

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu tarafından yürütülen ortak çalışma kapsamında ilçemiz Anafarta İlkokulu öğrencilerine, Trafik ve Çevre Bilgisi Usta Öğreticisi A. Hamdi ORDU ve Abdullah ÇİÇEK tarafından bilgi verildi.

Trafik ve çevre bilgisi usta öğreticileri tarafından “Trafik Bilinci Kazandırılması” konulu eğitim programında karayolu nedir, taşıtları tanıyalım, okul servisleri, karşıdan karşıya geçme, bisiklet kullanma, toplu taşıma, özel araçlarda seyahat, yaya yolu ve banketten yürüme konularında bilgiler verildi.

Seminere katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM öğrencilerle trafikte uyulması gereken kurallara ilişkin şu tavsiyelerde bulundu:

“Trafik hayatımızın bir parçası. Neden bu eğitim yapılıyor? Okulumuzun çevresinde sürücü adayları ehliyet almak için bulunuyorlar. Milli Eğitim Bakanlığımızda Sürücü Eğitimciler Konfederasyonu ile bir araya gelerek trafikle ilgili öğrencilerimizi bir eğitimden geçirelim diye anlaştılar. Bu eğitim bu nedenle yapılıyor. Özellikle trafikteki yaptığımız hatalar ile ilgili çok güzel örnekler veriliyor. Burada trafik kurallarını öğreneceğiz. Trafik sadece arabanın içerisinde değil, birde arabanın dışında trafik ve trafik kuralları var. Okuduğunuz okul, gittiğiniz yerlerde hep trafik önümüze çıkıyor. Türkiye’de bakıyorsunuz trafik yollarının olmadığı hemen hemen hiçbir yer yok. Şimdi yollarda bakıyorsunuz birçok kişinin başı önüne eğik. Neden? Telefon yüzünden. İnşallah sizler bu aldığınız eğitimle hatalarınız varsa bu hataları bir kenara bırakacaksınız.” 

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM, çocukların güvenlikleri açısından arabada ön koltukta oturmaması gerektiğini de sözlerine eklediler. 

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.