ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd) Nisan Ayı Şampiyonlarına Madalya

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd), Nisan ayı değerlendirmesi sonucunda ilçemizde dereceye giren öğrencilerimiz madalya ile ödüllendirildi.
Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd) Nisan Ayı Şampiyonlarına Madalya

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin etkin bir şekilde yabancı dil öğrenmesi amacıyla uygulamaya başladığı Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd), Nisan ayı değerlendirmesi sonucunda ilçemizde dereceye giren öğrencilerimiz Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ tarafından madalya ile ödüllendirildiler.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz makamında yapılan ödül töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ;  , "Gerçekten DynED dil ağırlıklı olarak kendini kanıtlamış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak bizlerin kullanımına sunulan yapay zekâya sahip bir programdır. Çocuklarımızın özellikle test sisteminden farklı olarak dinleme ve konuşma yeteneğini geliştiriyor. Ayrıca İngilizceyi gerçekten karşılıklı konuşuyormuş gibi öğrenmelerini sağlıyor. Biz Ünye İlçesi olarak DynED noktasında çok yol kat ettik. Bu başarı okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz sayesinde olmuştur. İnşallah gelecek yıl DynED ile ilgili çalışmalarımız artarak devam eder. İki hafta önce ilçemizde bir DynED çalıştayı yapıldı. İlkokul ve ortaokul düzeyinde genel değerlendirmeye baktığımızda ilde en fazla kullanımı yapan öğrenciler Ünye ilçesindeydi. Bu öğrencilerimize eğitim öğretim yılı başında Ordu'da gerçekleşecek olan programda ödülleri verilecektir." dediler.

Yapılan konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

"İlkokul kategorisinde, İnönü İlkokulu öğrencisi Muhammed Talha BOLAT birinci, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu öğrencisi Halenur SEZGİN ikinci ve Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu öğrencisi Belinay DURANOĞLU üçüncü oldu.

Ortaokullar kategorisinde, Anafarta Ortaokulu öğrencisi Şevval KURU birinci, Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Bilal Çağrı ÇOLAKOĞLU ikinci ve Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Zeliha AHRETLİKOĞLU üçüncü oldu.

Lise kategorisinde ise Tekkiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi tüm madalyaları topladı. Buna göre Tekkiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Sude TÜRK birinci, Seda ÜNLÜ ikinci ve Alihan ÖZER üçüncü oldu.

Ayrıca ilçemizde yapılan karikatür yarışmalarında da;

İlkokul kategorisinde Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu öğrencisi Halenur SEZGİN birinci,

Ortaokullar kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Kudret Şuayip DEMİR birinci olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden Madalyalarını aldılar.

30-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-2019

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.