ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İstismarına Dur Demek İçin Seminer Düzenlendi

Ünye Atatürk Anadolu Lisesi’nde, Ordu Büyükşehir Kent Konseyi ile Ünye Kent Konseyi’nin iş birliği, Ünye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile ‘Çocuğun Ruhsal, Fiziksel ve Cinsel İstismarı’ konulu seminer düzenlendi.
Çocuk İstismarına Dur Demek İçin Seminer Düzenlendi

Ünye Atatürk Anadolu Lisesi’nde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL, Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür KIROĞLU, Ordu Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Özgür ENGİNYURT, konsey üyeleri, Okul Müdürleri ve öğretmenlerimizin katılımı ve Ordu Büyükşehir Kent Konseyi ile Ünye Kent Konseyi’nin iş birliği, Ünye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile ‘Çocuğun Ruhsal, Fiziksel ve Cinsel İstismarı’ konulu seminer düzenlendi.

Seminerde, Ordu Üniversitesi Çocuk Koruma Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Serdar Işık ‘Çocuklarda Fiziksel İstismar’, Ordu Üniversitesi Çocuk Koruma Müdürlüğü Müdürü Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastanesi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Esra Yancar Demir ‘Çocuklarda Cinsel İstismar’, Ordu Üniversitesi Çocuk Koruma Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt ‘Duygusal İstismar’ konularıyla ilgili sunum yaptılar. 

         Düzenlenen seminerde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL, Ünye’de istismar konusunda vakaların sıklık arz ettiğini belirterek; “Gönül ister diki böyle problematik vakalarla karşılaşmayalım, böyle sorunlar gerçekleşmesin ve bizde bunları dinlemeyelim. Ama ne yazık ki toplumumuzun gelişen dünya yapısı içerisinde bizimde yerelde Ünye’de karşılaştığımız bu sorunlar artık sıklık arz etmeye başladı. Hem okullarımızda hem ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bilgisi içerisinde okullarımızda yaşanan her vakanın İlçe milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir karşılığının olduğunu görüyoruz. Bu derdimize belki bir nebze derman olur. Buradan aldığımız bilgiler inşallah arazide, okullarımızda, sınıflarımızda, öğrencilerimizde, velilerimizde faydalı bir dönüş alır. Çocuklarımızın üzerine bir kez daha, bir nebze daha titrememiz gerektiğine kanaat getirdim. Burada velilerin çocuklarıyla daha haşır neşir daha diyaloğa açık hale gelmesi kanaati bende hasıl oldu.” diye konuştular.

23-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.