ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yılı İlçemizde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde düzenlenen programlarla kutlandı. 
Cumhuriyetimizin Kuruluşunun  91. Yılı İlçemizde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa DEMİR makamında ziyaretleri kabulü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada Sayın Mustafa DEMİR ´Cumhuriyetimizin 91. yılını kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk´ün , kahraman silah arkadaşlarını ve kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet , şükran ve rahmetle anıyoruz. ´ Bingöl ´ de ve Hakkari de yaşanana tatsız olaylar neticesinde şehit olan asker ve polislerimiz ve Karaman´da madende meydana gelen göçük sonucu mahsur kalmalarının üzüntüsü de dile getirilerek acıları paylaşıldı. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 

Karamanda meydana gelen göçük sonucu işçilerin mahsur kalmasından dolayı Cumhuriyet Bayramının eğlence kısmı iptal edilerek, engelli zeybek ekibinin gösterisi ve Ünye Orta Çarşı Grubu tarafından çeşitli etkinliklerin sunulmasına müteakip tören geçişi, törene katılan okullar ve Sivil Toplum kuruluşlarının araç, Bayrak ve Flamaları ile yetkililerin kortej eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından tören sona erdi. 

 

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.