ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi İlçe Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı

İlçemiz Kaledere İlkokulu Toplantı Salonunda 27 Ekim 2015 tarihi saat 09.3o´da Demokrasi Eğitimi İlçe Meclis Başkanı Seçimi yapıldı.
Demokrasi Eğitimi İlçe Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan MUTLU ile bazı Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının katılımıyla Demokrasi Eğitimi İlçe Meclis Başkanı seçimi yapıldı.

Yapılacak olan Demokrasi Eğitimi İlçe Meclis Başkanı seçimi öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM konuşmasında “Yaklaşık 24000 öğrenci içerisinde medeni cesaretinizi göstererek aday oldunuz ve birçok aday arasından sıyrılarak okulunuzu temsil ettiniz. Bu başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. 

Şimdi okulunuzu temsilen burada ilçe temsilcilikleri seçimi çapılacaktır. Gerçekçi vaatlerde bulunan ve ilçemizi 19 İlçe arasında en iyi şekilde temsil edecek adayların seçilmesine gayret edeceğinize inanıyorum. Bu seçimler bir anlamda demokratik anlayışın, ilkokul çağında başlayarak okullarımız ve toplumda yerleşmesi ve bu anlayışın bir davranış haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Sizlerin de burada düşüncelerimizi rahat bir şekilde ifade edecek ve karşı fikirlere saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu anlayışın okullarımızda, çevrede, ailede ve tüm toplumda hakim olmasını temenni ediyorum” dedi.

          Yapılan seçimde Anafarta Ortaokulu 8/C Sınıfı öğrencisi Yiğit Ulaş EPLİ ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12/D Sınıfı öğrencisi Pınar OVALI 6’şar oy alıp eşitlik sağlandığından dolayı kura çekimine gidildi. Kurada Anafarta Ortaokulu 8/C Sınıfı öğrencisi Yiğit Ulaş EPLİ çıkarak 1., Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12/D Sınıfı öğrencisi Pınar OVALI 2., ve 5 oy alan Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12/B sınıfı öğrencisi Yaren TOSUN ise üçüncü olmuştur.

                                       

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.