ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erenyurt İlk/Ortaokulu Kütüphanesi Açıldı

Ünye Anadolu Lisesi İmam Hatip Lisesi okul idaresi ve Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri işbirliğiyle Erenyurt İlk ve Ortaokuluna oluşturulan kütüphane düzenlenen törenle açıldı. Kütüphanede 2 bin kitap bulunmakta olup, Kütüphane okul öğrencilerinin yanı sıra Erenyurt Mahalle sakinlerine de hizmet verecek.
Erenyurt İlk/Ortaokulu Kütüphanesi Açıldı

Kütüphanenin açılış kurdelesi İlçe Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, Ünye Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin TAVLI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL, Kütüphaneye katkıda bulunan Ünye Anadolu Lisesi İmam Hatip Lisesi Müdürü Salih AYDIN ve Erenyurt İlk/Ortaokul Müdürü Selami IŞGIN tarafından kesildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL, Erenyurt’a kütüphane açan okul idaresi ve öğrencilerine teşekkür ettiler.

Kütüphanenin okulun yanı sıra bir nevi mahallenin de ihtiyacını karşılayacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL, “Erenyurt okulumuz 92 öğrenciden oluşuyor. 12 eğitim ordusu öğretmen arkadaşlarımız da burada Erenyurt’un öğrencilerine hizmet veriyor. Bu açtığımız kütüphanemiz özelde okulumuzun kütüphanesi gibi görünse de, esasen biz kütüphaneyi Erenyurt halkının hizmetine açıyoruz. Bir bakıma halk kütüphanesi açılışını sizlerin katkı ve destekleri ile gerçekleştirmiş olacağız.” dediler.

İlçe Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, kütüphane açılışında yaptığı konuşmada okuma oranının düşük olduğuna dikkat çektiler.

Okumanın bir ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyacın oluşabilmesi için sorgulayan, merak eden ve ilgi duyan bir toplum olmamız gerektiğini vurgulayan İlçe Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, şunları söylediler;

“Bu kütüphanemizin amacına hizmet edecek faydalı verimli bir kütüphane olmasını temenni ediyorum. Kitap okumanın ehemmiyeti, kitap okumanın faydası bu amaçla kütüphane oluşturulması son derece önemli çalışmalar. Ancak bizim iki sorunumuz var. Birinci sorunumuz okuma yazma bilen, bildiği halde yeterli kitap ve materyale sahip olduğu halde yeterli derecede istenilen seviyede kitap okumamak ve okuyamamak. Böyle bir durumumuz da var. Kitap var, okuma yazma biliniyor. Kütüphane var ama maalesef yeterli seviyede kitap okuma yine gerçekleşmiyor. Bunlarla ilgili söylenecek, yapılması gerekenler var. Bu durumlarda kitap okumayı teşvik edecek, ilgi uyandıracak yol bulmak gerekiyor. Bilgi ve kültür olarak müktesebat birikime ihtiyacımız var. Bu ihtiyacımızın da oluşabilmesi için her şeyden önce sorgulayan, merak eden, ilgi duyan bir gençliğe ihtiyacımız var. Merak ermeyen, hesap etmeyen, sorgulamayan, sadece söylenilenle yetinip ihtiyaç hissetmeyen bir insana siz ille de okumalısın demenin pek bir kıymeti yok. Bilgiye, ilme, kültüre, sanata, edebiyata ilgi duymayan merak etmeyen insanlara da okuma aktivitesini de yeterinde gerçekleştiremezsiniz. Onun için düşünmemiz, merak etmemiz ve zorlamamız gerekiyor.”

 19-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-2018

                                          19-02-2018

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.