ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

09.02.2017 Perşembe Saat:10.00’da Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Hayat Boyu Öğrenme İlçe Koordinasyon Toplantısı yapıldı.
Hayat Boyu Öğrenme İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

09.02.2017 Perşembe Saat:10.00’da Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Ünye Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY’in başkanlığında Hayat Boyu Öğrenme İlçe Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Ünye Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, Halk Eğitim faaliyetlerinin önemini vurgulayarak, ilçemizde bulunan ORMEK hizmetlerinin de öneminden bahsettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Musa ERDEM, "Hayatboyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısının amacı, ilçemizdeki kurumların yaygın eğitim faaliyetlerini siz komisyon üyeleriyle birlikte planlamak, ihtiyaçları tespit ederek koordinasyonu sağlamaktır. Geçtiğimiz eğitim - öğretim yılında yapılan faaliyetler ile ilgili istatistiki bilgileri Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüzün vermesi uygun olacaktır." dedi.

Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından Halk Eğitim Müdürümüz Mustafa ERDOĞAN, katılımcılara teşekkür ederek yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından, 2015-2016 eğitim faaliyetlerinin istatistiki bilgilerini vererek bu faaliyetlerle ilgili slayt sunumu gerçekleştirdiler. Ayrıca 2016-2017 yılının şuana kadar yapılan faaliyetler ve planlanan kurslarla ilgili bilgilendirme yaptılar.

Ünye Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, Halk Eğitim Müdürlüklerinin önemine değinerek birçok konuda yapılan ve yapılması gereken konuları ifade ettiler.  Gelecek toplantıda okuma yazma konusunda ne kadar okuma yazma bilmeyen vatandaş olduğunun tespitinin yapılması ve kaç kişiye ulaşıldığının belirlenmesini istediler. Bu konuda Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAMYAR, okuma yazma bilmeyenlerin tespiti konusunda işbirliği yapılacağını ifade ettiler.

Zihinsel engelli öğrencilerimiz için açılmış olan el sanatları kurslarının çok önemli olduğuna değinen Sayın Kaymakamımız 2. Dönem açılması planlanan kurslar hakkında görüşlerini bildirdiler. 

Ayrıca madde bağımlılığı ile ilgili çalışma yapılmasını istediler. Yapılan toplantının çok önemli olduğuna değinin Sayın Kaymakamımız Kaymakamlık Makamının koordinasyon makamı olduğunu belirttiler.

Ülkemizin en önemli sorununun işsizlik, istihdam, eğitim-öğretim de seviye ve madde bağımlılığının olduğunu belirttiler. Madde bağımlısı olan vatandaşlarımıza yönelik, tiyatro, koro, müzik çalışmaları vb. çalışmaların yapılmasını istediler.

Türkiye’de örnek olan Halk Eğitim Müdürlüklerinin, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile ziyaret edilmesini, yılsonu sergilerine gidilmesi, AB çerçevesinde proje üretilmesini, fotoğrafçılıkla ilgili çalışmaların ve kursların yaygınlaştırılmasını istediler. Böylece ilçenin de doğal tanıtımı olduğunun belirttiler.

           Halk Eğitim Merkezinin tüm kurumlarla işbirliği halinde çalışması gerektiğini söyleyen Sayın Kaymakamımız, tüm katılımcılara teşekkür ederek toplantıya son verdiler.

 10-02-201710-02-2017

                                                10-02-2017

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.