ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ’ın İlçemize Ziyaretleri

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ, ilçemizi ziyaret ederek, müdürlüğümüze bağlı okul/kurum müdürleri ile toplantı yapıp, ilçemiz okullarına ziyarette bulundular.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ’ın İlçemize Ziyaretleri

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ, okullarımızın sorunları, sıkıntıları ve ihtiyaçlarının yerinde tespiti için ilçemizi ziyaret ederken, Müdürlüğümüze bağlı okul/kurum müdürleri ile de bir araya geldiler. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlerimiz Aydın KELEŞ ve Mehmet Selim SEVİM ile müdürlüğümüze bağlı okul/kurum müdürleri katıldılar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk döneminde yapılan eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirilirken, 2023 eğitim vizyonu, yürütülen projeler, inşaat ve yatırımlar ile onarımlar ve donatım konularında da istişarelerde bulunuldu. Ayrıca; İlçelerimizin ihtiyaçları, okullarımızın akıllı tahta kullanım durumu,  okullarda bulunan atölye ve kütüphanelerin daha etkin ve verimli kullanılması konularına da değinildi.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda müdürlüğümüze bağlı okul/kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ ilçemizde okul ziyaretleri gerçekleştirdiler. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ ziyaretlerinde Kaledere İlkokulu’nda incelemelerde bulunurken, öğretmenler odasında öğretmenlere bir araya gelerek öğretmenlere tavsiyelerde bulundular. Konuşmasına 2023 eğitim vizyonu konusunda değerlendirme yaparak başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade ettiler. Eğitimde başarının artırılması, okul ve öğrenci güvenliğinin sağlanması, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, öğretmenlerin moral ve motivasyonlarının artırılması konularında öğretmenlerle durum değerlendirmesinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ, okul yöneticileri ve öğretmenlerle görüş alış-verişinde bulundu.  Öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin Baş, öğrencilerle bir araya gelirken, tavsiyelerde ve nasihatlerde bulundular. Öğrencilere, “bir sıkıntınız, bir isteğiniz var mı? Okul hizmetlerinden memnun musunuz?” diye soran İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, kendisinden bir taleplerinin ve bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordular.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ ilçemiz okul ziyaretleri kapsamında, Puset Polvan Ortaokulu ve Ünye Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu da ziyaret ettiler. Ziyaretlerinde öğretmenlerle bir araya gelirken, talep ve önerilerini dinlediler. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ, yaptıkları bu kutsal görevde kaliteli bir eğitim yakalamada öğretmenlere çok iş düştüğünü, göreve yeni başlamışçasına, ilk günkü heyecanlarını kaybetmeden çalışmalarını istediler. Öğretmenlerin planlı ve programlı çalışmanın başarıya ulaşmadaki önemine de değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenlere tavsiye ve önerilerde bulunurken okumanın ve okuduğunu anlamanın değerini bir kez daha dile getirdiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirirken, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. Ayrıca Bakanlığımız tarafından açıklanan “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”nin incelenmesi ve herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir” dediler.

İlçemize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerinden dolayı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kutlu Tekin BAŞ´a teşekkür ederiz.

20-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-2018

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.