ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM´in 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM´in 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı


          
Yoğun ve uzun bir çalışma sonrası bir eğitim-öğretim yılını daha tamamlamanın mutluluğunu paylaşırken, bugün itibariyle 1581 öğretmenin görevli olduğu ilçemizde, toplam 23.797 öğrenci karne alarak yaz tatiline çıkacaktır.

 

Sevgili öğrenciler:

Çalıştınız, çabaladınız, birçok zorluklara katlandınız. Ama zorluklar başarının değerini artıran süslerdir.

Karnelerinizi sadece nota göre değil, notun yanı sıra kazandığınız olumlu davranışları da hesaba katarak değerlendiriniz.

Uzun bir yaz tatiline giriyoruz. Bu tatil süresince dinlenin, eğlenin ama bunca vakti nasıl değerlendireceğinizi göz ardı etmeyiniz.

Çünkü bazı insanlar zamanı nasıl harcayacaklarını, büyük insanlar da zamanı nasıl değerlendireceklerini hesap eder.

 

Saygıdeğer veliler:
            Çocuklarınızın başarı dolu bir karne sahibi olması çok güzel, ancak hayatta başarılı olmak için sadece bu karne yeterli olmayabilir.

          Birlikte hayata hazırlamaya çalıştığımız bu çocuklarımız,  modern çağda her türlü bilgiye kolayca ulaşıp, birçok şeyi sizden-bizden daha iyi biliyor, fakat çok şeyin değerini ise bilemiyorlar.

           Çocuklarınızın tüm isteklerine kavuştukları zaman mutlu olacaklarını sanmayınız. Karşılıksız verme, paylaşma, fedakârlık, hoşgörü, vefa gibi değerlerimizi öncelikle bir rol model olarak bizler/sizler yaşayıp,  iyi birer model insan olmadıkça gerçek başarıya ulaştığımızı düşünemeyiz.

         Bu değerlerin okul, aile ve çevre üçgeninde birbirini tamamlaması ve devamlılık arz ettiği ölçüde, çocuğumuzun sağlam bir karakter geliştirmesi mümkün olacaktır.

            Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

            Okullar;  öğrenme/öğretme, yetişme/yetiştirme, gelişme/geliştirme ve dönüşme/ dönüştürme ortamlarıdır.

         Bir sonraki eğitim öğretim yılı için daha iyisini yapabilmenin hesabını ve hazırlığını yarından itibaren düşünmek zorundayız. Bu zorunluluk mesleğimizin, vicdanımızın ve ülkemize olan borcumuzun bir gereğidir.

            Bizim için her birey önemlidir ve özeldir. Dünyadaki birçok yetenekli kişiler cesaret ve fırsat sağlanmadığı için silinip gitmişlerdir. Bu bilinçle hareket etmeli ve çalışmalarımızı planlamalıyız.

           Bir eğitim öğretim yılı boyunca gösterdiğiniz gayretlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bunun yanında hafta sonu LYS ye girecek tüm öğrencilerime başarılar dilerken, 

Okullardaki tüm yönetici ve öğretmenlerimize, en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, velilerimize teşekkür ediyor; çocuklarımızın tatili sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini temenni ediyorum.       

                                                                                                          12/06/2015

                                                                                                          Musa ERDEM

                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.