ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Öğretmen arkadaşlarım hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü olan bu günü, yine 24 Kasım 1928’de Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün olması hasebiyle 1981 yılından bu yana her yıl çeşitli etkinliklerle yurdun her tarafında kutlanmaktadır.

Nesillerimizin yetişmesinde, milletimizin ve ülkemizin geleceğe hazırlanmasında çok önemli bir rol üstlenen öğretmenlerimiz, yılın her bir gününde hatırlanmalı ve desteklenmelidir. Öğretmenlerimiz, Anadolu´nun dört bir yanında, en uç mezralarda bile sabır ve özveriyle çalışmaktadırlar.

Yaşamın her döneminde eğitim ve öğretime gereksinim vardır. Bu manada dünyanın en zor işi insanı eğitmek, onu yetiştirmektir. Bu kutsal görevi sürdüren, bugünlerin ve yarınların mimarı öğretmenlere, büyük sorumluluk düşmektedir.

Atatürk,"Ben her şeyden önce öğretmenim." diyerek, tüm unvanların ötesine taşıdığı öğretmenlik mesleğinin önemini ve kutsallığını vurgulamıştır. Her alanda olduğu gibi, eğitim alanında da milletimizin sosyal karakterine uygun reformlar gerçekleştiren Başöğretmen, bu girişimleriyle, ilim ve irfanla donanmış, millî, manevî, kültürel değerlerimize saygılı, yüksek karakterli insanlar yetiştirmeyi amaçlamıştır.   

Unutmamalıdır ki ülkemiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi çağın gerekleri doğrultusunda eğiten öğretmenlerimizin onurlu mücadeleleriyle kalkınacaktır.

Memleketimize üstün hizmetleri geçmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmeler gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

 

                                                                                                     Musa ERDEM

                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.