ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ’ün “24 Kasım Öğretmenler Günü” Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ’ün “24 Kasım Öğretmenler Günü” Kutlama  Mesajı

Kaliteli eğitim öğretim öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara uygun vizyon kazandırmaktan, manevi yanlarını güçlendirmekten geçmektedir. Bu amaca ulaşmak için Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonunu yayınlamıştır.

2023 Eğitim Vizyonun temel amacı çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmektir. Unutmamalıyız ki tüm paydaşlarımızla ortak noktamız çocuklarımızdır.

Gençliğin bizlere emanet edildiği bu vatanda, eğitim hayatımız boyunca bir sarraf titizliği ve bir çiftçi sabrı ile ilerlemek zorundayız. Bunun içinde öğrencilerimizi keşfetmeli ve onları kazanmalıyız. Bizler tohumun içinde ormanı görebilmeliyiz. Tüm bunları yaparken de kalbine giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğimizi, öğretmenliğin gönül kazanma sanatı olduğunu bir an dahi aklımızdan çıkarmamalıyız.

Değişen dünyada bizler, öğrenciler için artık sadece otorite değil onlar için bir rehber, bir yol gösterici olmak zorundayız. Bu nedenledir ki Öğretmen olarak öğrencilerimize balığı yakalayıp veren değil; onlara balık tutmayı, hayat karşısında onurlu bir şekilde mücadele etmeyi öğretmek bizlerin yegâne görevidir.

Unutmamalıyız ki; ‘’ Şahsiyeti şahsiyet bina eder.’’ Bu nedenle öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün de işaret ettiği gibi eğitimin baş aktörüdür. Her eğitimin sistemi öğretmenlerin omuzlarında yükselir.

Bugün vesilesi ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin eğitimine katkı vermiş ve şu anda aramızda bulunmayan, en yüce makam olan şahadet mertebesine erişen ve vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Emekli olan meslektaşlarımıza sağlık ve mutlu yaşam, halen görevlerinin başında olan arkadaşlarımıza da Yüce Rabbimden görevlerinde başarılar temenni ediyor, aileleri ve sevdikleri ile birlikte huzurlu ve mutlu yaşamlar diliyorum.

Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.

                                                                                                      Özgür TOKGÖZ      

                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.