ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugün itibariyle 81 okulumuzda karnelerini alacak 24 835 öğrencimizin karne heyecanını paylaşıyor, 1750 öğretmenimizin gayretli çalışmalarının haklı gururunu taşıyoruz.

Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını göstermiş oldukları samimi gayretten dolayı kutluyor, velilerimize de bu süreçte vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

 Eğitim öğretim yılı sonunda aldığınız karneler sizlerin bir yıllık çalışmalarınızın değerlendirmelerini içermektedir. İnanıyorum ki olumlu yönlerinizle beraber eksiklerinizi de görüp önümüzdeki yıl daha düzenli, daha verimli çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız.

Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

Kıymetli Veliler;

Eğitimin temel taşlarından biri olduğunuzu, öğrencilerimize verilen karnelerin bir eğitim öğretim yılının değerlendirmesi olduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin gelişimlerini devam ettirebilmeleri için onları destekleyiniz. Sizlerin yol gösterici ve ufuk açıcı olmanız çocuklarımızı hedeflerine daha da yaklaştıracaktır. Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Yapıcı ve özgüven arttırıcı bir tutumla onları desteklemek başarılarını arttıracağı gibi güçlüklerle mücadele edebilmelerine de katkı sağlayacaktır. Unutmayınız ki başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunları çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecek ve güven duygularını güçlendirecektir.

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Sizler her türlü fedakârlığı ve özveriyi ortaya koyarak kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılının sorunsuz tamamlanmasında her zaman yanımızda ve bize destek olan başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere bütün paydaşlarımıza İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve eğitim camiamız adına teşekkür ediyor, öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmelerini temenni ediyor;   Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılacak öğrencilerimize ve sınava katılacak tüm gençlerimize başarılar diliyorum.

Özgür TOKGÖZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.