ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Okullarının Katılacağı Avrupa Birliği Projeleri

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Projeleri Merkezi Başkanlığı ERASMUS+ Programı kapsamında ilçemiz okullarında planlanan çeşitli projeler bulunmaktadır. 
İlçemiz Okullarının Katılacağı Avrupa Birliği Projeleri

Anafarta Ortaokulu 

Projenin Adı: Bags To Do İn Your City (Şehrinde Yapacak Çok Şey Var)

Projenin Türü :Erasmus+ Ana Eylem 2 Stratejik Okul Ortaklığı 

Proje Konusu ve Amacı: Projenin isminin Türkçe Karşılığı "şehrinde yapacak çok şey var"olup,verdiği mesajla ve konusuyla ilimiz için marka olabiliecek bir projedir. Konusu "Şehir Kültürü" olan projeinin hedef kitlesi 10-12 yaş arası öğrencilerdir. Projenin amacı öğrencilerin, yaşadığı şehir hakkında farkındalık kazanmaları, "Şehir Kültürü" kavramının tanımında yer alan somut ve somut olmayan unsurları derleyip araştırmaları, farklı kültürleri tanıyarak benzerlikleri ve farklılıkları görmeleri ve sınıf dışında da ingilizce becerilerini geliştirmeleridir. Anafarta Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin, proje süresince, gerek yurt içinde; gerekse yurt dışında yapacakları çeşitli etkinliklerle bu hedeflere ulaşmaları beklenmektedir. 

 

Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 

Projenin Adı: Avrupa Mutfaklarında Etlere Uygulanan Marinadların (terbiyeler) Yerinde İncelenmesi ve Uygulanması 

Projenin Türü: Erasmus+ Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 

Bu proje 3 aşamalı olarak gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. 

1.Aşama

29.12.2014-12.01.2015 tarihleri arasında Giresun Tirebolu Kız Meslek Lisesinin projeye ortak olması ile Hollanda´nın Veghen şehrinde,

2.Aşama

25.01.2015-07.02.2015 tarihleri arasında Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Projeye ortak olması ile Çek Cumhuriyeti´nin Prag şehrinde,

3.Aşama

18.05.2015-31.05.2015 tarihleri arasında Giresun Kız Meslek Lisesinin projeye ortak olması ile Avusturya´nın Viyana şehrinde çeşitli incelemelerde bulunmak üzere toplamda 36 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. 

 

Çakırtepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Projenin Adı: Eğitim ve Stajla Düşlerimizi Gerçekleştiriyoruz

Projenin İçeriği:

1)Uygulamalı Staj Eğitimi

2)Eğitim Seminerleri ve Kurs

Projenin başlıca amaçlarından bazıları Meslek Liselerinin kendi aralarında kümelenme yoluyla değişik projeler yapmalarını ve bunu daha sonra kullanacakları mesleki girişim ağının bir parçalası olarak kullanmalarını sağlamak, "Hayat Boyu Öğrenme ve Sürekli Gelişim" parolasıyla öğretmen ve öğrencilerin kendilerini sürekli geliştirmeleri,katılımcıların meslekleriyle ilgili teknolojik gelişmeleri görmelerini sağlamak. 

Projeye Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümlerinden olmak üzere 8 öğrencinin katılımıyla 17.08.2015-20.09.2015 tarihleri arasında Almanya´da gerçekleştirilecektir. 

 

Puset Polvan Ortaokulu

Projenin Adı: Öğrenci BaşarısındaUyku Alışkanlıklarının Rolü

Proje Koordinatörü: İspanya

Katılımcı Ülkeler: İtalya-Türkiye

İspanya koordinatörlüğünde yürütülen projenin 2 yıllık bir çalışma olması öngörülmektedir. 

İspanya,Silla´dan bir okul koordinatör; İtalya Roma´dan bir okul ve Türkiye´den ilçemiz Puset Polvan Ortaokul ve diğer ortak okullardır. 

Proje kapsamında yapılacak faaliyetler öğrencilerin ve velilerin bilgilendirilmelerini içermektedir. Yapılacak diğer etkinlik ve faaliyetler koordinatör ülke tarafından planlanacaktır. 

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.