ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDEN TÜRKİYE BİRİNCİSİ…

İHH’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında 75 ilde düzenlediği “Benim Yetim Kardeşim” resim, şiir ve kompozisyon yarışması sonucunda İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi A-11/A sınıfı öğrencisi Fatma SÖĞÜT, ŞİİR dalında TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuştur.
 İLÇEMİZDEN TÜRKİYE BİRİNCİSİ…

         Dünyanın taşımakta zorlandığı yetim çocuklar gerçeği yüreklerimizi acıtmaya devam ediyor. 400 milyon yetim çocukla aynı dünyayı paylaşıyoruz. Savaş, doğal afet, hastalık, yoksulluk ve kaza gibi nedenlerle her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığı bir dünya…

         İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte ilkokul, ortaokul, lise ve mesleki eğitim merkezleri, halk eğitim merkezleri ve açık lise öğrencileri arasında üç yıldır okullarımızda uygulanmakta olan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin dünya genelinde uygulanmasıyla birlikte, proje kapsamındaki yetim çocuklar ile ülkemizdeki kardeşleri arasında gerçekleşen; yardımlaşma, sevgi, merhamet, hoşgörü ve empati sağlanması gibi kardeşlik iklimine ait duygu ve düşüncelerin daha da güçlendirilmesi, dünya genelinde yetim kalan çocuklarımıza olan duyarlılığın artırılması gibi amaçlarla “Benim Yetim Kardeşim” adıyla resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. 

         Yarışmalarda dereceye girenler için düzenlenecek ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla 26 Mart Cumartesi günü Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te yapılacak.

15-03-2016

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.