ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Töreni Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ Katıldı.

Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Töreni Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ´un da katılımıyla gerçekleştirildi. 
Karne Töreni Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ Katıldı.

 

Programa Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, Ak Parti Ordu Milletvekili  Sayın  Metin GÜNDOĞDU, Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet ÇAMYAR, İl Milli Eğitim Müdürü  Sayın Dr. Şaban KARATAŞ, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ERDEM, çok sayıda Daire Amiri, Okul Müdürleri, Veliler, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.  

                Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sırasıyla Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Sayın Şaban KARATAŞ ,Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU  ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ´un konuşmaları yer aldı.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Sayın Şaban KARATAŞ, Ordu İlinde Eğitim – Öğretimin ilk yarıyılını değerlendirerek konuşmasında; “İlimizde 2015/2016 Eğitim – Öğretim yılının birinci dönemini hiçbir öğrencimiz tekrara kalmadan tamamlamış bulunuyoruz.  Bu tablonun oluşmasında en ücra köşeden merkeze kadar emektar öğretmenlerimizin çok büyük çabaları ve emekleri var. İlk defa sistemli bir şekilde Bakanlığımızın açmış olduğu modüller içerisinde, destekleme kurslarını gerçekleştirdik ve 40 bin öğrencimiz ücretsiz bir şekilde devletin sağlamış olduğu kurslardan yararlandı. Öğrencilerimize güzel bir ara tatil, velilerine de mesaj olarak öğrencilerin başarısı ve başarısızlığı sizlerin başarı ve başarısızlığınızdır diyorum” dedi.

Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU ise “Nasıl ki öğrenciler karne alıyorsa, öğretmenleri de bugün karne almış oluyor. Çünkü çocukların başarı ve başarısızlığı direk olarak öğretmeni etkiliyor.  Eğitim öğretim memleketimiz açısından çok önemli.  Ve bu kadar gelişmişsek eğitimde bu kadar gelişmişiz demektir. Her şey eğitimin eseridir. Eğitim öğretimin önemini ülke olarak anlamak lazım, aksi takdirde önem verilmezse o ülke tepe takla gider” diye konuştu.

Programda kapanış ve son konuşmayı yapan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ “Türkiye öğretim bakımından belli bir seviyeye ulaştı. Üniversitelerimiz, farklı farklı türleri ile liselerimiz ve ilköğretim kurumlarımız artık belli seviyeye geldi. Nitelik olarak çok ciddi gelişmeler yapıldı ama yetmez. Türkiye’nin daha ileriye gidebilmesi için, öğretim alanındaki bütün eksikliklerimizi tamamlayacak her türlü hamleyi yapıyoruz. Ancak mesele sadece öğrenimden ibaret değildir, birde eğitim kısmı vardır. Eğitim kısmı kitaplarda yazılanların dışında size bazı şeyler öğretmektir. Bizim milli kültürümüzde var olan öğeleri sizlere öğretmenleriniz eliyle sizlere eğitim verilmesidir. Tabiri caizse eğitim bir usta-çırak ilişkisi içerisinde bu toplumun var olan değerlerini daha fazla geliştirmek, davranış kalıplarını sizlere benimsetmek ve sizlerin sadece bilgili insan değil, aynı zamanda iyi insan olmanız için yapılan faaliyetlerin bütünüdür. Dolayısıyla bizim sizlerden beklediğimiz, bir öğretim vasıtası ile bilgili insan olmanız ama eğitim marifetiyle de iyi insanlar olmanızdır. Meselenin aslı iyi insan olmaktır” dedi.

Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi 2015/2016 Eğitim – Öğretim yılının birinci dönemi sonunda aşağıdaki öğrenciler dereceye girmiştir.

Derece  9. Sınıflardan 10. Sınıflardan 11. Sınıflardan 12. Sınıflardan
1-  Şevval MUTLU  Yusuf Can ŞANLI  Ayşenur YILDIRIM  Zeynep ÇOLAKOĞLU
2-  Mevlüthan AKGÜL        Tahir SÜRE   Miraç Mustafa KURU   Uğur PELİT 
3-  Hümeyra GÖÇ  İlker Yasin ARGAN         Mehmet Akif KİBİROĞLU       Nihal Ülkü ÇINAR 

           

        Okul dönem birincilerine Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ ödül verirken ayrıca bilgisayar sözü de verdiler. Dönem ikincileri ve üçüncülerine ödülleri verildikten sonra sınıflarda karne dağıtımına geçilmiştir. 9. Sınıf öğrencilerine karneleri bizzat Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ tarafından dağıtıldıktan sonra program sona ermiştir.

           Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Başta Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.