ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Tarih boyunca mülkiyet insanoğlunun en sevdikleri arasındadır. En sevdiğimiz mülkiyetimizden noksansız rabbimize adamanın adı yeri gelmiş zekât, sadaka olmuş, yeri gelmiş kurban olmuş. Bütün bu çaba; mülkiyetin esiri olmaktan, mülkiyeti esir almaya, nefsi dünyevileşmekten korumaya, bizi alma alışkanlığından kurtarıp, verme bilincine ulaştırmaya dönük çabalardır.

Rabbimiz arzu, ihtiraz ve cimrilikten alıkoymak istiyor. Verilen nimeti paylaşmaksızın biriktirme, istifleme hastalığından(kenz) kurtulup yüce yaratıcıya, nimetin sahibine yaklaşmak için vermek (et-takarrub ilallah)

Kurbanlarımızı İbrahimi ve İsmaili şuurla kesmeli, yüreğimizin en uç noktasında hissederek bu bilinçle kolu komşu, hısım akrabalarımızla paylaşmalıyız. Ve yine şunu bilmeliyiz ki “Allah’a ne onların etleri, ne de kanları ulaşır; fakat samimi oluşumuz ulaşır. Rabbimizin katındaki kıymetimizi artırır.

Biz kurban kültürü ile yetişmiş bir milletiz.

Ülkemizde, dünya coğrafyasının muhtelif bölgelerinde kurbanlarımızı bekleyen kardeşlerimiz var. Samimiyetimizi, teslimiyetimizi, fedakârlık ve minnettarlığımızı, insanlığa iyilik, hakka yakınlığımızı ifade eden Allaha ulaşan, kabul olunan kurbanlar keselim inşallah.         

Bu vesile ile siz saygıdeğer öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimizin, ülkemizin ve İslam dünyasının kurban bayramını en samimi duygularımla kutlar hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederim. 

                                                                                             Tamer UYSAL

                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü       

 

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.