ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TIMSS (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması)

            Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu IEA’nın düzenlemiş olduğu Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) Sınavı İlçemiz İnönü İlkokulu ve Fatih Meydan Ortaokulunda yapıldı.  
TIMSS (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması)

Yapılan Sınava, işleyişin düzeni ve takibi için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa ERDEM, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Aykut FİDAN, Aydın KELEŞ, Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü temsilcisi Ahmet AYDINLAR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan BÜYÜKBAŞ İnönü İlkokulunu ziyaret ettiler.

TIMSS, öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (International Association for the Evaluation of Educational Achievement) IEA’nın bir projesidir.

Araştırma için Türkiye’de okullar arasından bir örneklem seçilmiştir. Örnekleme seçilen her bir ilkokul içerisinde en az bir 4. sınıf ve her bir ortaokul içerisinde en az bir 8. sınıf araştırmaya katılmak üzere seçilmiştir Bu kapsamda TIMSS sınavı İlçemiz okullarından İnönü İlkokulu ve Fatih Meydan Ortaokulunda yapılmıştır.

 

TIMSS- Trends in International Mathematics and Science Study: Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması İle İlgili Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız.


Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.