ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ünye’ de Öğrencilere Liselere Giriş Sınavında (LGS) Tercihleri İçin Danışmanlık Merkezi Desteği

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin tercihlerinde daha başarılı seçimler yapmak amacıyla Tercih Danışmanlık Merkezleri Kurdu.
 Ünye’ de Öğrencilere Liselere Giriş Sınavında (LGS) Tercihleri İçin Danışmanlık Merkezi Desteği

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL “tercih süresince öğrencileri yalnız bırakmayacaklarını kaydederek yapılacak tercihlerde, öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlara yönlendirmek için danışma merkezleri kurduklarını aktardı.  İlgili Okullarda ve Mobil (gezici) olmak üzere 24 tercih danışma merkezi kurulduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL,  tercih süresince hizmet verecek olan danışma merkezleri, alanında uzman öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin geleceklerine yön verirken daha başarılı seçimler yapmalarına yardımcı olacak” dedi.

Özel Ortaöğretim Kurumlarının kayıt işlemleri ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okulların iş ve işlemleri ve kayıtların tamamlanması 27 Haziran -  13 Temmuz arasında gerçekleştirilecek. 2 - 13 Temmuzda yerleştirme işlemleri için tercihler alınacak. 30 Temmuz da ise yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar ilan edilecek. 6-10 Ağustos´ta birinci, 13-17 Ağustos´ta ikinci, 27-31 Ağustos´ta üçüncü, 3-06 Eylül´ de dördüncü nakil tercih başvuruları yapılacaktır. 10-14 Eylül´de yatılılık başvuruları alınacak.

LGS sınavına katılım sağlayan öğrenciler için merkezi yerleştirme, Fen Liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin Anadolu Teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Yerel yerleştirme ise okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, öğrencilerin mezun oldukları ortaokulları, tercih önceliği, okul başarı puanları, devam-devamsızlık ve yaş kriterleri göz önünde bulundurularak yapılacaktır.

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.