ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ünye Öğretmenevi Yeni Binası Tanıtıldı

Ünye Öğretmenevi mevcut binasının yetersizliği nedeni ile kiralama yoluna gidilerek tutulan yeni binanın tanıtımı yapıldı.
Ünye Öğretmenevi Yeni Binası Tanıtıldı

Ünye Öğretmenevi yeni binası tanıtım toplantısında açılış konuşması yapan Ünye Öğretmenevi Müdürü Hasan HAMARAT, şunları söyledi; “Merkezdeki mevcut Öğretmenevimiz 110 metre arsa üzerine kurulmuş, 5 katlı 550 metrekare alanda bir yer. Bina zamanında öğretmenevi konsepti ile yapılmadığı için yetersiz geliyordu. Ünye’de bu alandaki ihtiyacın giderilmesi yoluna gittik ve bu binayı kiraladık. Bu binada 27 oda var. 60 yatak kapasiteli. Yaklaşık 700 metreye sahip şuanda da içinde bulunduğumuz mekan düğün salonu var. Bugün Ünye Öğretmenevi’nin yeni binasını tanıtmak ve kamuoyuna duyurmak amacıyla değerli basın mensuplarımızla bir arada olmak istedik.”

 Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan SOBİ, "Çok özel bir düşünce ve güzel bir uygulama bunun sadece işletmecilerimiz açısından fiyat politikası noktasında standartların ve kanunun altına düşülmemesini istiyorum. İşletmeciler olan bizim isteğimiz işletmecilerle rekabet değil, Ünye’yi daha iyi noktada temsil etme olsun” dedi.

Ünye’nin böyle bir tesise ihtiyacı vardı diyen Ünye Milli Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ; “Bende Ünye’ye ilk başladığımda gelen misafirlerimizin, konuklarımızın öncelikle söylediği konulardan biri Ünye’de bir öğretmenevi eksiği idi. Bugün bu mutluluğu sizler ile birlikte paylaşalım istedik. 15 Mart itibariyle burası beş yıllığına öğretmenevimiz tarafından kiralandı ve bundan sonra beş yıl süre ile inşallah Ünye’mize hizmet edecek. "dediler.

Programda Ünye Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY, Ünye´nin yeterli hizmet verecek bir öğretmenevine ihtiyacı olduğundan hareketle yaptıkları bu çalışmada gelinen sonuçtan memnuniyetini ifade ederek;  “Öğretmenevi müdürümüz ve milli eğitim müdürümüz bu konuda gayretli bir çalışma içerisinde oldular. Konuyu kısa süre içerisinde bakanlık nezdinde de takip ederek hallettik. Şuanda da işte bulunduğumuz öğretmenevi kiralanan bir işletme üzerinden hizmetlerini vermeye başladı” dediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Öğretmenevi binasının Ünye’mize kazandırılması ve hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.