ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yavuz Selim Vakfı’ndan Eğitime Bina Desteği

            Yavuz Selim Vakfı Ünye Şubesi 4 katlı binayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz emrine (İmam Hatip Orta Okulu ihtiyacının karşılanması için) bedelsiz tahsis edildi. Ünye kaymakamlığında yapılan imza töreninde eğitime verdikleri katkıdan dolayı vakıf üyelerine ve hayırseverlere teşekkür edildi.
Yavuz Selim Vakfı’ndan Eğitime Bina Desteği

            1979’da kurulan Yavuz Selim Vakfı Ünye’de de şubeleşerek ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere din eğitimi veriyor. Vakıf Fevzi Çakmak Mahallesi’nde altını cami olarak inşa ettiği 5 katlı binanın 4 katını Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 20 yıllığına devretti. Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesiyle okul ihtiyacı doğarken özellikle son yıllarda İmam Hatip Ortaokuluna yoğun talebin olması yeni bir okul yapılması ihtiyacını doğurdu. Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konuda çalışma yürütürken sevindirici haber ise Yavuz Selim Vakfı Ünye Şubesi yöneticilerinden geldi.

            Başta Ünye Kaymakamı Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY olmak üzere taraflar yaptıkları incelemeler sonucu ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen uzman heyetin raporları doğrultusunda binanın okul olarak kullanılmasının uygun olduğu belirlendi. Bu gelişmenin ardından ise bugün Ünye Kaymakamlığı’nda devir protokolü imzalandı.

            Yavuz Selim Vakfı Ünye Şubesi Başkanı Muhammet Sıddık ÖZ burada yaptığı açıklamada “bu binayı biz Yavuz Selim Vakfı öğrenci yurdu olarak kullanıyorduk. Ancak öğrenci sayımızın azlığı nedeniyle binadan tam kapasite yararlanamıyorduk. Ünye İmam Hatip Ortaokulu’nun da 70 öğrenciyi kapasite fazlalığı nedeniyle geri çevirdiğini duyunca bu binanın Milli Eğitime kazandırıldığında daha faydalı olacağı kanaati taşıdık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda binanın devir sözleşmesini bugün imzalıyoruz. Ben şimdiden milli eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

            Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer UYSAL ise Ramazanın son gününde böyle bir hayırlı işe vesile olmanın mutluluk verici olduğunu belirterek, “bu bina ciddi anlamda sıkıntımızı giderecektir. Bütün müştemilatlarıyla birlikte bize binayı tahsis eden vakıf yöneticilerine, üyelerine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

            Bu protokolün hem Milli Eğitim açısından hem de vakıf açısından faydalı olduğunu söyleyen Ünye Kaymakamı Sayın Ümit Hüseyin GÜNEY ise “Türkiye’de hem devletimiz hem de hükümetimiz tekli eğitime geçme konusunda ellerindeki bütün imkânları yatırıma dönüştürmeye çalışıyorlar. Eğitime yapılan yatırım, en doğru en akılcı yatırımdır. Ülke olarak bunun bilincindeyiz. Ünye’de nüfusun yoğun olduğu merkezde okul yapılması konusunda arsa temininde sıkıntılar yaşıyoruz. Bu anlamda Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün dersliğe, Yavuz Selim Vakfı Ünye Şubemizin de öğrenciye ihtiyacı vardı. İki tarafın düşünceleri birleşince bu eserin milli eğitime kazandırılması ortaya çıktı. Ben bu konuda başta Vakıf Başkanı Muhammet Sıddık ÖZ olmak üzere tüm yöneticilere, üyelere ve hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi. 

          İpekyolu, Gürecülü ve Fevzi Çakmak Mahallelerine hitap edecek olan okul 12 derslikli 360 öğrenci kapasiteli olacak. Okulda başlayan tadilatın kısa sürede bitirilerek önümüzdeki eğitim öğretim yılının 2. Dönemine faaliyete sokulması planlanıyor.

04-07-201704-07-201704-07-201704-07-201704-07-201704-07-2017

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.