ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yedi Bölge Yedi Renk İstanbul Buluşması Gerçekleşti

        İstanbul Çekmeköy Kaymakamlığı , Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Proje koordinatörü, diğer 5 bölge ile birlikte İlçemiz Meçhul Asker Ortaokulunun Karadeniz Bölgesini temsil ettiği 7 Bölge 7Renk Projesinin İstanbul buluşması gerçekleşti.
Yedi Bölge Yedi Renk İstanbul Buluşması Gerçekleşti

        Bölgeler arası kardeşlik, tanışma, misafirperverlik gibi unutulan milli değerlerimizi canlandırmayı amaçlayan bu kültür projesinin Anadolu ayağında İstanbul okulları 3 – 5 Nisan 2015 tarihlerinde ilçemizi ziyaret etmişlerdi.

        14 – 17 Mayıs tarihlerindeki  7 Bölgeden 7 Anadolu okulunun katıldığı İstanbul buluşmasında Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çekmeköy Kaymakamlığı ,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlükleri gibi resmi makamların yanında Tarihi yarımada  ( Sultanahmet, Topkapı, Ayasofya, Yerebatan ) ziyareti, Marmaray, Beykoz Otağtepe, Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı, Eyüp Sultan, Panaroma 1453, Miniaturk gibi tarihi kültür alanları ziyaret edilmiştir. 

         Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Profesör Doktor Ahmet Emre BİLGİLİ, Çekmeköy Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürünün katıldığı kapanış programında Ünye’de yapılan pek çok etkinlik sergide  yer almış.Proje 7 Anahtar adlı kitapla kalıcı hale getirilmiştir.

                                                

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.