ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Ordu Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında, “Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzalandı. 
“Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Ordu Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında, yapılan protokol ile ilgili;Ordu İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Şaban KARATAŞ; “Fen ve sosyal bilimler ağırlıklı Ordu Büyükşehir İmam Hatip Lisesi ve hafızlık ağırlıklı Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının yeni okul gelişim modelleri içerisinde kabul ettiği okul statüsünde olduğu için, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Üniversite ile iş birliği yapılması ön görülmüştür. Öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi ve gelişimi, okullarımıza bir kültür kazandırılması için bu protokolü önemsemekteyiz. Protokolümüzün hem iki okulumuza hem Ünye ve Altınordu ilçelerimize hem de Ordu Üniversitesine hayırlı olmasını diliyorum” dediler.

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ ise “Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak projeler üretmekte ve bu projeleri beraber yürütmekteyiz. İl bazında düşünüldüğünde ise Müdürlüğümüz ve birimleriyle çok uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. İmzaladığımız bu tür protokoller de bu uyumlu çalışmaların birer göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bakanlığımız ve Ordu Üniversitesi arasındaki bu uyumu; bir protokolle taçlandırmak, yürütülen çalışmalara işlerlik kazandırmak ve çalışmaların devamlılığını sağlamak bizim önem verdiğimiz bir husustur. Milli Eğitim Bakanlığı camiasına alanlarında uzman akademisyenlerimizle birlikte projenin de amacına uygun olarak rehberlik etmek Üniversite yönetimi olarak bizleri memnun edecektir. Projenin başta yeni yetişen neslimize ve her iki kuruma hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştular.

           Yapılan konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban KARATAŞ arasında “Fen ve Sosyal Bilimler Projesi- Hafızlık Projesi Uygulanan Anadolu İmam Hatip Liseleri Eğitimde İş Birliği Protokolü” nü imzaladı.

16-10-201716-10-201716-10-201716-10-2017

                                              16-10-2017

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.