ORDU ÜNYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU´nun Katılımıyla Eğitim Kurumları Yöneticileri Toplantısı Yapıldı

Ordu İli (Ünye, Çaybaşı, Akkuş, İkizce) Eğitim Kurumları Yöneticileri Toplantısı Yusuf Bahri Anadolu İmam hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Müdür Baş Yardımcıları ve Müdür Yardımcıları katıldı.
Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU´nun Katılımıyla Eğitim Kurumları Yöneticileri Toplantısı Yapıldı

Toplantı öncesi Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir sınıfı ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.Daha sonra Yusuf Bahri A.İ.H.L. Toplantı Salonuna geçildi . 

Sayın Balkanlıoğlu eğitimcilere yaptığı konuşmasında  “Çocuklar 5-6 yaşlarında bize teslim ediliyorlar ve bu çocuklar son derece saf, masum ve iyi niyetliler. Öğretmen ne diyecek diye gözümüzün içlerine bakıyorlar. Düşünün bu çocukların halini, öğretmen bir şey deyince akan sular duruyor, ne anne dinleniyor o saatten sonra ne de baba. Eğer çocuklarımıza biz vatan millet aşkı, dürüstlük, insan ve hayvan sevgisi, Allah korkusu verebilirsek memlekette herkes el ele gezer. Fakat biz işimizi sadece mesaiyle sınırlandırıp bu çocuklara karşı idealist duygular beslemezsek işte şimdiki nesil gibi sorunlu bir gelecek çocuklarımızı bekliyor. Bu nedenle sizler zor bir göreve talip oldunuz, başaracağınıza da inanıyorum. Göreve kendiniz isteyerek talip oldunuz, ağır bir sorumluluğu üstlendiniz, okulların sorumluluğunu üstünüze aldınız. Dolayısıyla oradaki eğitim-öğretim nasıl gidiyor, öğretmenler gerçekten ilgili mi? Mesela sınav oluyorlar, bu konuda öğrencilerle bilgi alışverişi yapıp yardımcı oluyorlar mı bunları takip etmek lazım”  

 "Eğer çocuklarımıza biz vata, millet aşkı, dürüstlük, insan ve hayvan sevgisi, Allah korkusu verebilirsek memlekette herkes el ele gezer” 

"İnsanlar başarını neye borçlusun diye soruyorlar.Bunun altındaki tek neden öğretmen ilgisi. Hiç bir çaba hiç bir emek asla karşılıksız kalmaz ve kalmayacaktır. Sizin en büyük eseriniz öğrencileriniz. Yarın her biri bir makam sahibi olduğunda gururlanacaksınız ve bu sayede amel defterleriniz de kapanmayacak." şeklinde konuştu. Daha sonra Vali Balkanlıoğlu toplantıdan ayrıldı. 

Program İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni bey Okul İdarecilerinde bulunması gereken,dikkat edilecek hususlarla ilgili konuşması ile devam etti. 

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN bir sunu yaparak eğitimdeki başarının arttırılması, öğrencilerin iyi bir vatandaş, iyi bir insan olarak ve iyi bir meslek sahibi olmuş bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğini örneklerle tüm yöneticilere sundu. 

 

  

Kaledere Mah. Hükümet Konağı 3. Kat Ünye / ORDU - 0 (452) 323 11 26 / 323 28 97

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.